Vai laulības laikā iegūts īpašums var piederēt tikai vienam no laulātajiem
Ja nopērkat nekustamo īpašumu un tas Zemesgrāmatā tiek reģistrēts uz vīra vārda, vai tas skaitās kā laulības laikā iegūts kopīpašums? Vai ir iespējams atteikties vienpersoniski no savas daļas.

Avots: Freepik
Viss, ko laulības laikā laulātie ieguvuši kopīgi vai viens no viņiem par abu laulāto līdzekļiem vai ar otra laulātā darbību palīdzību, ir nosakāma kā abu laulāto kopīga manta. Savukārt katra no laulātajiem atsevišķā manta ir manta, ko abi laulātie līgumā noteikuši par atsevišķu mantu.
Tāpēc, piemēram, lai kāds konkrēts nekustamais īpašums būtu nosakāms kā vīra atsevišķa manta, abiem laulātajiem ir jāvienojas par konkrētā nekustamā īpašuma noteikšanu par vīra atsevišķo mantu, kā arī ir jāveic attiecīgais ieraksts nekustamā īpašuma zemesgrāmatas nodalījumā.
Savukārt, ja pirkuma līgumā laulātais ir devis savu piekrišanu iegūstamā nekustamā īpašuma reģistrācijai tiesā zemesgrāmatā uz pircēja jeb laulātā vārda, ar piemetinājumu, ka tas reģistrējams kā pircēja (laulātā) atsevišķa manta, tiesai zemesgrāmatai ir pienākums šo piemetinājumu reģistrēt attiecīgajā zemesgrāmatas nodalījumā. Ja darījuma dalībnieki ir lūguši un izteikuši vēlmi par to nostiprinājuma lūgumā.
Savukārt reģistrēt piemetinājumu par atsevišķo mantu var izdarīt pie zvērināta notāra un tādējādi sagatavot nostiprinājuma lūgumu par šā piemetinājuma reģistrāciju zemesgrāmatā. Iespējams, ka laulāto starpā būs jānoslēdz jaunu vienošanos par atsevišķās mantas izdalīšanu.
Jautājiet par šiem un citiem jautājumiem (civiltiesībās un administratīvajās tiesībās), lai saņemtu profesionālu jurista konsultāciju "Santas Survilas konsultāciju birojā" ar labām atsauksmēm tieši jums sagatavotus vajadzīgos dokumentus - vienošanās par uzturlīdzekļiem, saskarsmes tiesībām un citus, ar individuāli jums izstrādātu rīcības plānu.